Przeprowadzka do nowego mieszkania - Magazynownia24.pl
Schowki dla studentów
Schowki dla studentów
3 listopada 2020

Ułatw sobie przeprowadzkę z wykorzystaniem magazynu samoobsługowego

Każda przeprowadzka czy też remont jest niewątpliwie stresującym czy choćby kłopotliwym czasem w życiu każdego z nas. Na szczęście istnieje wygodna możliwość przechowywania przedmiotów w magazynie samoobsługowym co w praktyce pomaga złagodzić wszelkie trudy przeprowadzki, tak aby można było bez pośpiechu, spakować się we własnym rytmie – pozwalając magazynowi usprawnić przeprowadzkę w sposób łatwy miły i przyjemny. Zainteresowani? Zobaczcie jak to działa i jak można wykorzystać nasze magazyny samoobsługowe do ułatwienia sobie zmiany lokum i nie tylko.

Podziel pakowanie na etapy

Czujesz się zestresowany/a zbliżającym się terminem przeprowadzki? Nie wiesz czy się wyrobisz? Kto powiedział, że pakowanie domu trzeba przeprowadzić w jeden dzień, czy nawet jeden tydzień? Pakowanie swojego domu stopniowo, jedno pudełko tego dnia, inne następnego, to znacznie mniej stresujący sposób podchodzenia do przeprowadzki. Samoobsługowy magazyn, wygodnie umieszczonemu niedaleko od Ciebie, to bezpieczny punkt pośredni, w którym możesz przechowywać spakowane pudełka w gotowości na dzień przeprowadzki.Zacznij od spakowania rzeczy, które rzadko używasz. Zaklejone i opisane pudełka z zawartością przewieź do schowka, gdy będziesz mieć na to wolną chwilę. Dzięki takiemu zabiegowi nie tylko będziesz do przodu z pakowaniem z każdym upływającym dniem, ale także nie będziesz się potykać o już spakowane kartony leżące w twoim domu. Taki proces wstępnego pakowania, możesz rozpocząć tygodnie, lub nawet miesiące wcześniej.Dzięki mniej upakowanym szafkom i pokojom, twój dom będzie sprawiał wrażenie większego i bardziej atrakcyjnego dla potencjalnych kupców.

Pakowanie domu
Podejdź do pakowanie w swoim rytmie i nie rób wszystkiego na raz

Do rozpakowywania też możesz podejść etapami

Gdy już się przeprowadzisz, posiadanie magazynu może dać trochę dodatkowego czasu na zadomowienie – szczególnie gdy musisz jeszcze wykonać wstępne prace remontowe i naprawy w swojej nowej nieruchomości. Dodatkowo, rozpakowując swoje przedmioty stopniowo, łatwiej będzie Ci podjąć decyzję gdzie umieścić, które meble, a także zdecydować czy na pewno chcesz je zatrzymać. Łatwiej też porozstawiać wszystko, zaplanować rozłożyć… Znacznie wygodniej tak się planuje niż ze stertą pudeł, łóżek, mebli i innych elementów wyposażenia domu, które zalegają na środku każdego pokoju.

A jeśli potrzebujesz firmy, która w profesjonalny sposób zorganizuje cały proces przeprowadzki to zapoznaj się z naszą ofertą dotyczącą przeprowadzek: Przeprowadzki woj. łódzkie.

Magazynowanie sprzętu domowego może też zapewnić Ci trochę dodatkowego czasu, aby zwiększyć “schowkową funkcjonalność” Twojego nowego domu czy mieszkania, żeby żadne przedmioty nie pałętały Ci się pod nogami. Możesz także potraktować mniejszy magazyn jako dodatkowy pokój, który będzie przechowywał rzeczy, których nie potrzebujesz w danym momencie. Taki “dodatkowy pokój” bezpiecznie przechowa rzeczy, jednocześnie utrzymując je poza zasięgiem wzroku.

Pokaż najlepsze, schowaj resztę

Dzięki magazynowi samoobsługowemu usuwanie “nadmiarowych gratów” pomoże sprawić by Twoje mieszkanie, które np. zamierzasz sprzedać lub wynająć było bardziej atrakcyjne dla potencjalnych nabywców. Prawie każdy dom wygląda lepiej z mniejszą ilością mebli (a także ułatwia kupcom wyobrażenie sobie w nim własnych rzeczy). Usuń z mieszkania meble, które utrudniają łatwe przechodzenie po mieszkaniu i przetransportuj je do magazynu. Biorąc pod uwagę, że często na tym etapie półki na książki są już puste, je też schowaj do schowka. Schowaj także nadmierną ilość krzeseł stojących przy stole obiadowym – to sprawi, że twój pokój będzie wydawał się większy. Nie daj się jednak za bardzo ponieść manii chowania sprzętu. Zostaw trochę mebli w każdym pokoju by jasno zobrazować jego funkcjonalność i też tyle, żeby można było się w nim łatwo poruszać. Raczej nikt nie chce, żeby jego potencjalni nabywcy musieli drapać się po głowie, zastanawiając się do czego właściwie jest dane pomieszczenie.

Twoje terminy to nasze terminy. Jesteśmy elastyczni

Czasami zdarza się tak, że data wyprowadzki nie pokrywa się idealnie z datą wprowadzenia do nowego mieszkania, co wymaga zmiany terminów magazynowania. Auta się psują, kurierzy przyjeżdżają później niż powinni, a plany się zmieniają. Na szczęście, genialnym aspektem naszych schowków magazynowych jest ich elastyczność. Bez problemu możesz przedłużyć czas przechowywania i swobodnie dostosować czas rozpoczęcia i końca korzystania z magazynu. Istnieje także możliwość swobodnego zwiększenia powierzchni magazynowej jeżeli będziesz potrzebować później dodać więcej sprzętu. Rozumiemy, że podczas przeprowadzki pojawia się wiele niewiadomych, ale przechowywanie przedmiotów nie musi być jedną z nich. Oferujemy zarówno krótko jak i długoterminowe umowy oraz możliwość swobodnego przedłużenia okresu najmu lub wynajęcie na czas nieokreślony.  U nas bezpiecznie przechowasz wszystkie swoje rzeczy tak długo jak będzie to potrzebne.

Powierzchnie magazynowe w sytuacji pilnej

Szybka sprzedaż domu czy mieszkania zazwyczaj wiąże się z koniecznością szybkiego przekazania go nowym właścicielom. Wiadomo jeśli jest chętny kupiec, który oferuje nam satysfakcjonującą cenę nie możemy nie skorzystać z takiej oferty tylko dlatego, że nie mamy co zrobić z rzeczami.
W takiej sytuacji, jeżeli jeszcze nie masz nowego lokum, do którego możesz się przenieść, magazyn samoobsługowy może okazać się zbawienny, oferując bezpieczne miejsce dla twoich rzeczy.

Pomost między starym mieszkaniem a nowym domem

Wiele różnych sytuacji może sprawić, że musimy wyprowadzić się ze starego domu/mieszkania zanim nowy jest w pełni gotowy. Jeżeli trafisz na jedną z nich, samoobsługowy magazyn może okazać się idealnym łącznikiem, znacząco ułatwiającym ten proces i rozwiązującym większość związanych z przeprowadzką problemów.
Często znacznie mniej stresujące jest sprzedanie domu (lub oddanie mieszkania) i zmagazynowanie swoich przedmiotów w schowku niż tymczasowe zamieszkaniem ze znajomymi lub rodziną;)
Logistycznie, samoobsługowe magazyny znacząco ułatwiają taki zabieg, szczególnie gdy
zabierasz ze starego mieszkania większe przedmioty takie jak meble, sprzęt Agd, zawartość piwnicy, czy sprzęt sportowy. Znajomi zapewne nie będą mieli problemu z przenocowaniem Ciebie klika nocy na sofie, jednak Twoja kolekcja winylowych płyt Dżemu, rower, pralka i 16 kartonów walająca się pod ich nogami może już ich nieco irytować. Dodatkowo, wiedząc że Twoje rzeczy są bezpiecznie przechowywane w magazynie możesz bez problemu skorzystać z oferty różnych znajomych i nie musisz przewozić rzeczy. Poza tym zadbasz w ten sposób też o swoje cenne płyty, nie narażając ich na kontakt z sześcioletnią córką przyjaciół czy niesamowicie uroczym amstaff’em o imieniu Kajtek.

Remont. Wykorzystaj naszą przestrzeń by ulepszyć swoją

Schowki magazynowe przychodzą na ratunek także wtedy gdy musisz dokładnie odświeżyć lub wyremontować mieszkanie, odmalować sypialnię, położyć nowe kafelki, wycyklinować podłogę czy wypiaskować cegły… Każda praca będzie łatwiejsza, gdy Twoje meble i inne rzeczy  będą bezpiecznie przechowywane w magazynie, z dala od szkodliwych substancji i pyłu. Nie każdy ma piwnicę lub garaż jak stodołę;)

Przechowywanie rzeczy podczas podróży

Gdy wyprowadzasz się do pracy za granicę lub planujesz podróż dookoła świata, tymczasowe przechowanie swojego sprzętu w magazynie to jedno z prostszych i wygodniejszych rozwiązań. Dużo mniej stresu daje świadomość, że cały spakowany sprzęt będzie bezpieczny i dokładnie w tym miejscu, w którym go zostawiłeś. Nigdy więcej nie będziesz musiał/a korzystać ze starych piwnic, zagraconych szaf czy trudnych w dostępie strychów znajomych. Samoobsługowy magazyn to gwarancja spokoju o twój sprzęt kiedy nie ma Cie przy nim by osobiście go doglądać.
Co więcej, możesz też wykorzystać moc samoobsługowego magazynu gdy wynajmujesz swój dom czy mieszkanie, by obniżyć koszty podróży. Wynajmij swoje mieszkanie, na czas podróży, a swoje rzeczy pozostaw bezpiecznie w schowku magazynowym. Jest to szczególnie użytecznie jeżeli nie chcesz aby najemcy korzystali z Twoich rzeczy lub gdy lokatorzy wolą wynająć mieszkanie nieumeblowane.

Chroń swoje rzeczy opakowaniami wysokiej jakości

W naszej ofercie znajdują się także pudełka kartonowe oraz inne materiały wysokiej jakości. Podczas pakowania swojego dobytku, na każdym z pudełek opisz co zawiera i z którego pokoju pochodzi. Najlepiej opisz wszystkie strony opakowania, ponieważ czasem może się tak zdarzyć, że kartony będą ustawione na sobie w taki sposób, że opis będzie zasłonięty przez inne pudełka. Jeżeli nie chcesz pisać bezpośrednio na kartonie czy innym opakowaniu, dobrym pomysłem jest kupienie taśmy malarskiej. Bezpieczne, wygodne i elastyczne, samoobsługowe magazyny na wszystkie Twoje rzeczy sprawią, że ewentualna kolejna przeprowadzka pójdzie tak jak powinna – szybko i komfortowo.

Transport do magazynu

W tym również pomagamy, a konkretnie pomagamy w transporcie do magazynu. Jeśli nie masz jak przewieźć swoich rzeczy, szukasz auta transportowego – po prostu zadzwoń. Oferujemy też usługi transportowe.

Pomagamy w transporcie