Przechowywanie motocykla czy skutera poza sezonem
Przechowywanie motorów, rowerów i sprzętu ogrodowego
5 lutego 2021
Przechowywanie opon
Bezpieczne przechowywanie opon
22 stycznia 2021

Motocykl, rower oraz skuter kiedy kończy się sezon muszą być bezpiecznie przechowywane – zwykle jesienią oraz zimą. (no chyba że to np. kros i zimą sprawdza się jeszcze lepiej niż latem;)… . Wspomniane sprzęty zwykle jednak poza sezonem letnim odpoczywają i czekają na lepsza pogodę! Jeżeli nie masz na nie miejsca w swoim przydomowym garażu – koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Część osób uważa, że sezon motocyklowy trwa przez cały rok – nie zawsze jednak tak jest. (Znaczy jest;) ale nie zawsze mimo wszystko można jeździć). W każdym razie kiedy pogoda nie dopisuje, a temperatura na zewnątrz coraz bardziej spada, warto postawić na bezpieczne przechowywanie jednośladów. Od jazdy odrzucają przymrozki, deszcz oraz śnieg, które stwarzają również niebezpieczne warunki na drogach.

Jak przechowywać motocykl jesienią oraz zimą?

Wiele osób stawia na przechowywanie motoru w domowych warunkach. Stawiają go często nawet na środku salonu! Rzeczywiście, może on stanowić stylową ozdobę, jednak nie każda osoba może sobie pozwolić na takie rozwiązanie, zwłaszcza, gdy w mieszkaniu znajdują się małe dzieci lub druga połowa nie pałająca taką samą miłością do jednośladów jak my:). Oczywistym rozwiązaniem jest również postawienie na przydomowy garaż. Trzeba jednak podkreślić, że nie każda osoba taki posiada czy dysponuje odpowiednią ilością miejsca na bezpieczne przechowywanie jednośladu. Lepiej nie wybierać do tego celu podziemnych parkingów, na przykład pod blokiem. Zagrożeniem w takich miejscach są inne samochody, które mogą uszkodzić motor. Oprócz tego typu miejsca są także nagminnie okradane, z czym niestety też trzeba się liczyć. Na szczęście są sprawdzone i praktyczne rozwiązania, które uchronią Cię przed tym problemem.

Samoobsługowy garaż na motor

W Magazynowni możesz wynająć swój własny schowek – odpowiedniej wielkości garaż na motor o powierzchni od 7m2, w którym zmieścisz nie tylko motocykl, ale również rowery czy skuter. Masz do niego całodobowy dostęp, dzięki czemu będziesz mógł o dowolnej porze zajrzeć do środka i obejrzeć swój sprzęt czy zająć się jego pielęgnacją. Dbamy o to, aby wewnątrz panowała odpowiednia temperatura, a przede wszystkim do środka nie dostaje się woda, ani śnieg. Dzięki temu Twój motor będzie właściwie zabezpieczony przed korozją i warunkami atmosferycznymi. Co ważne, koszty wynajęcia takiego garażu nie są wysokie, a na pewno zdecydowanie niższe, niż rezerwacja garażu czy miejsca w podziemnym parkingu. Ponadto, z kontenera możesz w każdej chwili zrezygnować, na przykład w momencie, gdy rozpocznie się sezon motocyklowy.

Bezpieczny garaż na motocykl

Do Twojego prywatnego magazynu nie będzie miała dostępu żadna osoba postronna. Ponadto teren wokół garażu będzie cały czas monitorowany, dzięki czemu zyskasz pewność, że motocykl, skuter czy rowery są bezpieczne. Pamiętaj jednak o tym, aby sprzęt odpowiednio przygotować do przechowywania. Na pewno należy go umyć i dokładnie wysuszyć. To pozwoli zapobiec powstawaniu korozji oraz rdzy. Oprócz tego znaczenie ma również właściwa konserwacja, którą możesz wykonać sam, bądź zlecić profesjonalistom. W tym przypadku sprawdzi się wymiana oleju, zakonserwowanie i odpowiednie w zależności od wymagań czynności serwisowe. A jeżeli motocykl nie jest ruszany przez długi czas, warto także żebyś ustawił go na specjalnym stojaku, który ochroni opony przed ich zniszczeniem.

A jeśli interesuje Cię przechowywanie samych opon zobacz ten wpis aby dowiedzieć się jak to robić prawidłowo: Przechowywanie opon