Gdzie trzymać quada poza sezonem? Praktyczne wskazówki - Magazynownia24.pl
Magazyn dla sklepu internetowego i punkt odbioru przesyłek dla kurierów
Magazyn dla sklepu internetowego i punkt odbioru przesyłek dla kurierów
27 września 2022
Kontener jako magazyn przeładunkowy
Kontener jako magazyn przeładunkowy
19 października 2022

Gdzie trzymać quada poza sezonem? Praktyczne wskazówki

Jeżeli jesteś fanem motoryzacji, a w sezonie uwielbiasz pokonywać leśne szlaki quadem – ten artykuł powstał z myślą właśnie o Tobie. Musisz odpowiednio zadbać o swój pojazd, co jest w szczególności istotne jesienią oraz zimą jeśli w tym okresie nie jeździsz. Przekonaj się, gdzie możesz trzymać quada poza sezonem, a także zawsze wtedy kiedy planujesz dłuższą przerwę od wypraw.

Przechowywanie quada

Quad może być swobodnie używany przez cały sezon wiosenno-letni, także zimą, jednak nie wszyscy w tym okresie jeżdżą. Kiedy pogoda dopisuje, możesz trzymać maszynę przed domem. Warto jednak mimo wszystko umieścić go chociażby pod zadaszeniem. Oczywiście konieczne jest również regularne czyszczenie. To bardzo ważne, ponieważ drobinki pyłu, piachu i błota mogą być na dłuższą metę niebezpieczne dla Twojego sprzętu. Ważne jest zatem to, żeby utrzymywać go w należytym porządku, a także nie narażać na nadmierne opady deszczu czy silny wiatr. Co jednak zrobić z quadem poza sezonem? Podpowiadamy.

Garaż na quada

Quada możesz przechowywać w swoim przydomowym garażu czy szopce. Ważne jest to, żeby przestrzeń była nie tylko zadaszona, ale najlepiej również zamknięta. Będzie to dodatkowa ochrona przed silnymi opadami deszczu, porywami wiatru, mrozem oraz śniegiem. Jeżeli chcesz cieszyć się sprawną maszyną przez kolejne lata, na pewno powinieneś również postawić na odpowiedni pokrowiec, który osłoni sprzęt również przed kurzem i pyłem. Oczywiście przed rozpoczęciem magazynowania pojazdu, konieczne jest jego dokładne wyczyszczenie. Nie zapomnij zatem o pozbyciu się zanieczyszczeń z nawet najmniejszych zakamarków. Ponadto nasmaruj linki i inne odsłonięte i niepolakierowane elementy metalowe.

Magazyn samoobsługowy odpowiedzią na Twoje potrzeby

Jeżeli nie masz w domu garażu, ani szopki, w której mógłbyś przechowywać swój pojazd, albo nie chcesz niepotrzebnie zajmować w nich miejsca, konieczne będzie postawienie na usługi zewnętrznej firmy. Na pewno nie powinieneś zostawiać pojazdu na świeżym powietrzu na okres jesienny i zimowy, ponieważ maszyna zacznie niszczeć, a naprawy mogą okazać się niezwykle kosztowne. Lepiej tego uniknąć. Rozwiązaniem Twoich problemów bez wątpienia będą samoobsługowe boksy magazynowe inaczej nazywane self storage. Możesz wybrać taki, który będzie odpowiedniej wielkości, dzięki czemu pomieści nie tylko pojazd, ale również wszelkie niezbędne akcesoria, takie jak Twój strój do jazdy, obuwie czy kask, a także opony czy inne akcesoria.