Magazyn na płyty winylowe. Poznaj zasady ich przechowywania - Magazynownia24.pl
Magazyn na środki czystości i sprzęt dla firmy sprzątającej
Magazyn na środki czystości i sprzęt dla firmy sprzątającej
31 października 2022
Jak przygotować rzeczy do przeprowadzki
Jak przygotować rzeczy do przewiezienia ich do magazynu samoobsługowego
4 grudnia 2022

Magazyn na płyty winylowe. Poznaj zasady ich przechowywania

Szukasz miejsca, w którym mógłbyś przechowywać kolekcję płyt winylowych? Magazyn samoobsługowy będzie strzałem w dziesiątkę! Do kontenera będziesz mieć dostęp w dowolnym momencie, a Twoje płyty będą w pełni bezpieczne, dzięki monitoringowi. Jak je jednak przechowywać w tym miejscu, aby się nie zniszczyły? Podpowiadamy.

Twoje płyty winylowe będą bezpieczne w magazynie samoobsługowym. W kontenerze jest sucho, a cały plac jest monitorowany, co niweluje ryzyko kradzieży do minimum. Co ważne, możesz dobrać odpowiednią dla siebie wielkość kontenera, dzięki czemu w jednym miejscu pomieścisz całą swoją kolekcję. Warto jednak pamiętać o podstawowych zasadach przechowywania płyt winylowych. Dzięki naszym wskazówkom posłużą Ci one przez długie lata!

Płyty winylowe mozna przechowywac w schowkach magazynowych
Płyty winylowe można przechowywać w schowkach magazynowych

Jak przechowywać winyle?

Przede wszystkim warto pamiętać o odpowiedniej pozycji. Płyty winylowe powinny być przechowywane pionowo. W ten sposób ciężar jest rozkładany równomiernie, a więc ich powierzchnia się nie odkształci. To oznacza, że do schowka magazynowego powinieneś wstawić regały, na których umieścisz swoje płyty. Płyt nie należy również przechowywać w miejscach ze zbyt wysoką temperaturą, która osiąga powyżej 35 stopni, a także na skrajnym mrozie. To oznacza, że kontener na pewno będzie znacznie lepszym wyborem, niż nieocieplany strych. Nasze magazyny są również suche, a wilgotność powietrza w przypadku winyli jest bardzo ważna. Zawilgocone pomieszczenie może je bowiem zniszczyć. Oczywiście kolekcje trzeba również trzymać z daleka od promieni słonecznych.

Każda z płyt nie bez powodu ma swoje własne opakowanie. Chroni je przed porysowaniem. Najlepiej jest je trzymać nie tylko w papierowych osłonach, ale również w foliach, które chronią je przed nadmiernym naelektryzowaniem.

Cała Twoja kolekcja niezaprzeczalnie będzie bezpieczna w magazynie samoobsługowym wykonanym z kontenera. W zależności od jej wielkości, dobierz odpowiedni rozmiar kontenera. Wewnątrz możesz również umieścić gramofon do odsłuchu płyt. Zadziwi Cię również jak specyficzna akustyka panuje wewnątrz takiego kontenera. Sprawdź.

A jeśli chcesz oprócz płyt przechować także inne rzeczy i nie masz jak ich przewieźć lub szukasz pomocy do zorganizowania przeprowadzki to zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy przeprowadzkowej. Zapewniamy nowoczesne samochody transportowe oraz doświadczoną kadrę pracowników, która w profesjonalny i bezpieczny sposób przetransportuje Twoje płyty, gramofony, meble, sprzęty i wszystko inne pakunki do nowego magazynu.