Kontener jako magazyn przeładunkowy - Magazynownia24.pl
Przechowywanie quada w magazynie samoobsługowym
Gdzie trzymać quada poza sezonem? Praktyczne wskazówki
14 października 2022
Magazyn na środki czystości i sprzęt dla firmy sprzątającej
Magazyn na środki czystości i sprzęt dla firmy sprzątającej
31 października 2022

Transport z punktu A do punktu B nie zawsze jest tak łatwy, jak mogłoby się to wydawać. Niekiedy kierowca musi po drodze zostawić część towarów lub zabrać inne. To zupełnie normalna praktyka. To dlatego również w całej Polsce powstają magazyny przeładunkowe. A jednym z nich może się stać kontener.

Transport poszczególnych produktów wymaga odpowiedniego przygotowania, a przede wszystkim dobrego zaplanowania trasy. Tym zajmuje się spedytor, a także logistyk. Często poszczególne towary są przeładowywane po drodze, zanim trafią do miejsca docelowego. Jest to znaczna oszczędność, ponieważ kierowca dzięki temu pokonuje mniejszą liczbę kilometrów. Jeżeli szukasz miejsca, w którym mógłby powstać tego typu praktyczny magazyn przeładunkowy – trafiłeś idealnie. Kontenery magazynowe w naszej Magazynowni sprawdzą się w tym przypadku wręcz idealnie.

Zalety korzystania z magazynu samoobsługowego

Przede wszystkim jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Klient ma dostęp do kontenerów przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, co oznacza, że kierowca może przyjechać w dowolnym momencie, a następnie ruszyć ponownie w drogę, bez zbędnej zwłoki. Dodatkowo magazyny samoobsługowe są schludne, czyste oraz zadbane. Jest to zatem gwarancja pracy w bardzo komfortowych warunkach.

Magazyny są dostępne w wielu różnorodnych rozmiarach. Najmniejszy ma siedem mkw, z kolei największy 28 mkw. Taką przestrzeń można wygodnie podzielić na sekcje, a tym samym usprawnić prace przeładunkowe. Do środka można z powodzeniem włożyć regały czy szafy, w których będą przechowywane poszczególne przedmioty.

Dodatkowo jest to również rozwiązanie korzystne cenowo. Jeżeli konkretna firma zdecyduje się na wielomiesięczne wynajęcie kontenera, może liczyć na bardzo korzystne warunki współpracy. Co ważne, można także zdecydować się na krótkoterminową umowę, a tym samym nie wiązać się na dłużej, co jest zdecydowanie dobrym rozwiązaniem dla młodych firm.