Gdzie przechowywać skuter wodny? - Magazynowania24.pl
Przechowywanie mebli ogrodowych
Gdzie przechowywać sprzęty i akcesoria ogrodowe?
25 maja 2021
Wykorzystanie magazynów samoobsługowych
Wykorzystaj maksymalnie przestrzeń magazynową. Poznaj praktyczne wskazówki
3 lipca 2021

Gdzie przechowywać skuter, ponton, deskę windsurfingową poza sezonem? Zabezpiecz je przed zniszczeniem

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem surfingu, właścicielem skutera czy też pontonu, po sezonie pojawia się jeden wspólny problem dla wszystkich miłośników sportów letnich: co zrobić ze sprzętem poza sezonem i gdzie go trzymać (bo niestety zimą nie ma z niego większego pożytku)?

Jeżeli postawisz na właściwe sezonowanie skutera, ten nie zniszczy się w okresie zimowym, a Ty unikniesz przykrych niespodzianek wiosną, kiedy będziesz chciał ponownie ruszyć i poszaleć na wodzie. Przekonaj się zatem, w jaki sposób zabezpieczyć skuter, ponton przed zniszczeniem.

Prawidłowe przygotowanie skutera do zimy

Przede wszystkim najpierw powinieneś usunąć z podkładu wszelkiego rodzaju akcesoria, które nie przetrwają mrozów. Zabierz różnorodne poduszki, koce, żagle, liny, ubrania, kapoki, a także akumulator. Następnie powinieneś odpowiednio umyć swój skuter. Usuń wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, a później opłucz powierzchnię. Etap, którego nie możesz pominąć to z kolei dokładne osuszenie maszyny oraz zabezpieczenie jej przed pleśnią oraz grzybami. W tym przypadku warto postawić na specjalistyczne preparaty.

Przechowywanie skutera w magazynie samoobsługowym

W naszych magazynach z powodzeniem zmieści się wiele skuterów. Przechowywane w ten sposób są właściwie chronione przed deszczem, śniegiem, wiatrem czy mrozem. Można u nas przechować także większe jachty „parkując” je na naszym placu. Tam będą chronione przed kradzieżą, a przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, zabezpieczy je specjalna plandeka. Do takiej ochrony nie wybieraj folii, ponieważ odetnie ona dopływ powietrza do sprzętu. Plandeka z uchylonymi wywietrznikami będzie najlepszym rozwiązaniem!