Jak praktycznie wykorzystać powierzchnię w schowku magazynowym?
Przechowywanie skutera
Gdzie przechowywać skuter wodny
19 czerwca 2021
Przechowywanie szkła i ceramiki
Bezpieczne przechowywanie szkła oraz ceramiki
21 lipca 2021

Wykorzystaj maksymalnie przestrzeń magazynową. Poznaj praktyczne wskazówki

Stało się! Wynająłeś schowek magazynowy i przyszła pora na odpowiednie ułożenie poszczególnych przedmiotów w danej przestrzeni. Jeżeli Cię to przytłacza i nie masz pomysłu na jak najlepsze wykorzystanie wolnego miejsca – koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Jeżeli w jednym z naszych kontenerów magazynowych chcesz przechowywać samochód albo łódź, raczej nie będziesz miał większych dylematów, ponieważ po prostu wstawisz je do wnętrza, zamkniesz, a następnie odetchniesz z ulgą i wrócisz do swoich codziennych obowiązków. Problem rodzi się w sytuacji, gdy do magazynowania masz sporo drobnych przedmiotów, a przestrzeń chcesz wykorzystać jak najlepiej! Podpowiemy Ci, jak zrobić to dobrze!

Korzystaj z kartonów

Do przechowywania poszczególnych przedmiotów możesz z powodzeniem wykorzystać kartony. Są niepozorne, a pomagają w porządkowaniu przestrzeni i jej maksymalnym wykorzystaniu. Można je łatwo opisać dzięki czemu łatwo znajdziesz w przyszłości potrzebne rzeczy. Nie musisz ich szukać na własną rękę, znajdziesz je również w naszej ofercie, od ręki, a więc zaoszczędzisz sporo czasu.

Zabezpiecz cenne przedmioty

Oczywiście podczas przechowywania poszczególnych przedmiotów, zadbaj o ich bezpieczeństwo. Jeżeli umieszczasz delikatne szkło czy ceramikę w kartonach, wolną przestrzeń możesz wypełnić, na przykład starymi gazetami, folią bąbelkową czy styropianem. Dzięki temu cenne przedmioty nie zniszczą się z biegiem czasu.

Wybierz półki i regały

To może wydawać się dość oczywiste, jednak naprawdę działa! Twój kontener magazynowy nie musi być pustą przestrzenią. Do środka możesz z powodzeniem wstawić regały, na przykład metalowe. To właśnie one ułatwią Ci właściwe zorganizowanie przestrzeni i ułożenie przedmiotów w jak najbardziej ergonomiczny sposób. Pamiętaj również o tym, że dzięki temu kartony nie będą stały jedne na drugich, dzięki czemu przy odpowiednim opisaniu, nie będziesz mieć żadnych trudności ze znalezieniem konkretnych przedmiotów nawet po długim czasie magazynowania.

Możesz skorzystać z szaf

Regały i półki to niejedyne rozwiązanie, które dobrze sprawdza się w naszych magazynach samoobsługowych. Kolejnym są praktyczne szafy, który dodatkowo posiadają zabezpieczenie przed kurzem w postaci drzwiczek. Do nich możesz wkładać również przedmioty bez dodatkowego zabezpieczenia w postaci kartonów.