Bezpieczne przechowywanie szkła oraz ceramiki - Magazynownia24.pl
Wykorzystanie magazynów samoobsługowych
Wykorzystaj maksymalnie przestrzeń magazynową. Poznaj praktyczne wskazówki
3 lipca 2021
Przechowywanie nadmiarowej odzieży - garderoba
Przechowywanie letniej/zimowej garderoby
14 sierpnia 2021

Bezpieczne przechowywanie szkła oraz ceramiki

Szkło oraz ceramika to nieodłączne elementy naszej zastawy stołowej. Są nie tylko praktyczne, ale również piękne. Jeżeli chcesz je właściwie przechowywać, musisz jednak postawić na ich odpowiednie zabezpieczenie.

Szkło oraz ceramika są delikatne i łatwo ulegają uszkodzeniu. Właśnie dlatego podczas przechowywania, należy zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie. W przypadku tak kruchych przedmiotów absolutną podstawą są wytrzymałe kartony z tektury. Dobrym pomysłem jest wybór tych, które posiadają uchwyty i znacznie ułatwią ich transport.

Zabezpiecz ceramikę i szkło w kartonach

W samych kartonach również musisz zadbać o zabezpieczenie ceramiki i szkła. Pomiędzy poszczególnymi elementami zastawy ułóż gazety, styropian lub folię bąbelkową. Wolną przestrzeń również właściwie zabezpiecz. Dzięki temu zyskasz pewność, że poszczególne elementy nie wywrócą się, a tym samym nie uszkodzą podczas transportu.

Kiedy układasz kartony z ceramiką i szkłem, unikaj kładzenia jednego na drugi. W tym przypadku zawsze warto postawić na półki oraz regały, ponieważ to zniweluje ryzyko uszkodzenia tak delikatnych przedmiotów.

Warto dobrze zabezpieczyć ceramikę