Gdzie przechowywać łódź, motorówkę albo ponton?
Gdzie ukryć świąteczne prezenty
Gdzie ukryć świąteczne prezenty?
20 grudnia 2020
Przchowywaie nadmiarowych rzeczy z mieszkania
„Odgruzuj” swoje mieszkanie. Minimalizm w praktyce
1 kwietnia 2021

Gdzie przechowywać łódź? Zabezpiecz ją przed zniszczeniem

Przygotuj swoją łódź do zimowego odpoczynku! Niestety, kiedy na zewnątrz robi się coraz chłodniej, musisz zwinąć żagle i postawić na sezonowanie swojej łodzi. Jak robić to dobrze? Podpowiadamy.

Jeżeli postawisz na właściwe sezonowanie łodzi, ta nie zniszczy się w okresie zimowym, a Ty unikniesz przykrych niespodzianek wiosną, kiedy będziesz chciał ponownie ruszyć na bezkresne wody. Przekonaj się zatem, w jaki sposób zabezpieczyć łódź przed zniszczeniem.

Przygotuj łódź do zimy

Przechowywanie łodzi poza sezonem

Przede wszystkim najpierw powinieneś usunąć z podkładu wszelkiego rodzaju akcesoria, które nie przetrwają mrozów. Zabierz różnorodne poduszki, koce, żagle, liny, ubrania, kapoki, a także akumulator. Następnie powinieneś odpowiednio umyć swoją łódź. Usuń wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, a później opłucz powierzchnię. Etap, którego nie możesz pominąć to z kolei dokładne osuszenie łodzi oraz zabezpieczenie jej przed pleśnią oraz grzybami. W tym przypadku warto postawić na specjalistyczne preparaty, po użyciu których powinieneś wywietrzyć jacht. Następny etap do oczywiście transport łodzi. To nie jest wcale tak oczywiste, ponieważ w klubach żeglarskich brakuje miejsca do przechowywania.

Magazyny samoobsługowe to również idealne miejsce do przechowywania łodzi

W naszych magazynach z powodzeniem zmieści się wiele łodzi. Wtedy są właściwie chronione przed deszczem, śniegiem, wiatrem czy mrozem. Większe jachty również można „zaparkować” na naszym placu. Tam będą chronione przed kradzieżą, a przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, zabezpieczy je specjalna plandeka. Do takiej ochrony nie wybieraj folii, ponieważ odetnie ona dopływ powietrza do sprzętu. Plandeka z uchylonymi wywietrznikami będzie najlepszym rozwiązaniem!

Pamiętaj, że łódź należy właściwie zabezpieczyć również do transportu. Możesz ją przewieźć przy użyciu specjalnej przyczepy. Można ją wypożyczyć lub kupić, w zależności od indywidualnych potrzeb. Warto jednak wiedzieć o tym, że jachtu nie powinno się zostawiać na całą zimę na przyczepie, ponieważ mogłoby to doprowadzić do jego odkształcenia.